Tyto řádky se nám píší velice těžce. Chovatelství obnáší nejen radosti, ale i starosti a nečekané události. Ti kteří sledují naše stránky  vědí, že jsme očekávali koťátka ze spojení Orssie Hurricane Pack x Dragon Heart L´Sakarya. Termín porodu byl vypočítán na 20.8.2018. Orssie se krásně kulatila krásně baštila až do rána 13.8.2018. Jako každé ráno jsem nesla kočičkám maso a vidím jak Orssie jen leží a nemá zájem o masíčko což bylo velice divné, protože ona je velký jedlík, a vždy byla u mističky jako první. Přišla jsem k ní pohladila ji prohmátla bříško, a vše bylo v pořádku(koťátka se v bříšku hýbala), ale i přesto mi to nedalo hned jsem jela na veterinu raději na kontrolní ultrazvuk. U veterináře jsem byla za půl hodinky do ordinace jsem šla do 10 min. Ihned ji změřili teplotu(měla ji velice nízkou) odebrali ji krev a udělali ultrazvuk, který nám ukázal, že jsou v bříšku jak živá tak i mrtvá koťátka. Veterinář  provedl císařský řez a byla zjistěna torsa dělohy, proto byla tak apatická, a proto ten stav z ničeho nic...Chtěla jsem jen nastínit to, že i když se někdy snažíte vše dělat řádně a pečlivě jsou i situace kdy i to nestačí...příroda je někdy nespravedlivá... protože kdybychm nejeli na veterinu ihned tak Orssinka není už mezi námi....Takže se Orssie  pomalu uzdaravuje jezdíme s ní každý den na infuze, ale koťátka se bohužel nepodařilo zachránit. Koťátek bylo 7 a všechna byla podle slov pana veterináře velká, ale protože to byl 57 den nebyla ještě dovyvinutá...Je nám to velice líto, protože jsme se na toto spojení velice těšili...ale na druhou stranu víme, že jsme pro to udělali maximum, a že se nám podařilo zachránit Orssinku, kterou pan veterinář rovnou vykastroval, a věříme, že bude mít dlouhý a krásný život jako  mazlíček. 

 
 Naše kočičí rodinka se rozrostla o nového kocoura. Jmenuje se  Dragon Heart L´ Sakarya, DE. Jeho lidská maminka  Olija Berg je skvělá chovatelka, a my ji děkujeme  za náš nový kočičí poklad..;-).                             

Chtěli bychom touto cestou po děkovat všem  majitelům našich odchovaných koťátek, kteří nám zaslali fotečky z nových domovů. V sekci fotogalerie  je složka - nové domovy, kde jsou fotky našich odrostlých koťátek u svých majitelů. Děkujeme všem novým majitelům za to, že se mají koťátka přepychově, a přejeme jim aby jim naše koťátka dělala jen a jen radost... ;-).