O nás / About us

Jak to vlastně všechno začalo...;-) Naše chovná stanice mainských mývalích koček vznikla úplně neplánovaně a musíme se přiznat, že kdyby nám někdo řekl, že budeme mít jednou tolik koček asi bychom mu nevěřili. Ale ve velice smutném období  kdy nás opustila naše milovaná fenečka, která byla s námi doma, nám začalo být  doma velice smutno. Moc jsme zvažovali, jaké zvířátko si pořídíme do domu. Pejska už jsme do domu nechtěli, protože už nás dva střeží na zahradě a vzhledem k jejich velikosti by se jim doma nelíbilo. Bernardýn a Cane corso opravdu ocení spíše velkou zahradu....:-).  Jednou  jsme byli na návštěvě  kde jsme poprvé uviděli mainskou mývalí kočku (mazlíčka), která nás uchvátila nejen vzhledem, ale i povahou, no prostě vším. Nastudovali jsme vše o povaze a charkteru této rasy, a už jsem věděli, že je to zvířátko, které nám doma schází. MCO jak se mainské mývalí kočce říká ve zkratce, je velice inteligentní a kontaktní kočička, která v něčem připomíná pejska, a proto se jí říká domácí kočkopes. Pořídili jsme si tedy krásného typového a velice milého kocourka Hurikana Hamachi´s Arauka podle kterého jsme nazvali naší chovnou stanici. No, a pak se pomalu, ale jistě rozrůstala naše kočičí smečka do stavu dva kocouři a  čtyři kočičky. Snažíme se o to, aby se všichni kočičáci měli co nejlépe. Krmíme je  kvalitními granulemi a denně jim dopřáváme masíčko. Používáme pouze kvalitní kočkolity a vybavení domu škrabadly a místy pro ně je takové, že jedni majitelé našeho koťátka se smáli a řekli: "Bydlí kočičky s vámi, a nebo vy s nimi....;-)." Tento slogan je pro nás velice výstižný...:-). Ano tyto kočičáci vyplnily nejen náš dům, ale hlavně jejich přítomnost oživila a zpestřila náš život. Kdo nezná mainskou mývalí rasu asi nepochopí...:-).  

Protože kočičky chováme již několik let můžete se podívat do odchovů, a v sekci fotogalerie jsou nové domovy tam najdete fotky našich koťátek, ale už dospělých. 

Musím  také dodat, že díky chovatelství jsme poznali spousty opravdu hodných lidí, kteří se kočičkám věnují a dávají jim lásku, která je jim kočičkami opětovaná. Jedná se nejen o chovatele, ale i majitele našich koťátek. Děkujeme všem, kteří mezi ně patří. 

 

 

 

    
 

Katzen
Katzen Snautz.de ist der neue Tiermarkt für Katzen & Katzenbabys.